Zapisy

Zapisy do bierzmowania na pierwszy rok – 2023/24

Przygotowanie do bierzmowania przy naszym duszpasterstwie jest otwarte dla wszystkich licealistów. Niezależnie od tego, w jakiej szkole się uczysz i z jakiej parafii pochodzisz.

Najważniejszy wymóg stawiany każdemu kandydatowi to osobiste zaangażowanie. Kurs jest dwuletni, a spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5 h. Taka forma przygotowania jest bardzo intensywna, dlatego ważne jest, żeby potencjalny kandydat był szczerze przekonany, że chce się w to zaangażować.

Jeśli to czytasz, to znaczy, że prawdopodobnie chcesz się zapisać. Zatem przejdźmy od razu do rzeczy.

Przede wszystkim zapisać może się sam kandydat. Mama, tata i wszystkie na świecie życzliwe osoby niech prześlą link do tej strony kandydatowi zamiast robić to za niego. Ważne, by była to decyzja kandydata.

Konkrety

Kilka informacji porządkowych zanim zdecydujesz się przesłać formularz:

1. Każdy uczestnik jest zobowiązany do przynoszenia własnego egzemplarza Pisma Świętego. Dobrze, żeby to była Twoja Biblia, a nie tylko książka zdjęta z półki w domu, a potem tam odłożona – ponieważ będziemy czytać Słowo Boga i odnosić do swojego życia osobiście. Jeśli nie masz swojej Biblii, to najwyższa pora się zaopatrzyć!

2. Wszystkie spotkania będą odbywały się w pomieszczeniach duszpasterstwa Przystań – gdyby miało być inaczej, to pojawi się odpowiednia informacja.

3. Przejście przez to przygotowanie zakłada uczestnictwo w zajęciach, dlatego w ciągu roku możliwe są 4 nieobecności. Nie przyjmujemy usprawiedliwień, bo jeśli kogoś nie ma, to go nie ma i tyle. Oczywiście zrozumiałe są wypadki losowe i zawsze można się dogadać, ale tylko w poważnych przypadkach. (Lenistwo albo uczenie się do jakiegoś konkursu, to nie są poważne przeszkody w przypadku przygotowania do przyjęcia sakramentu).

4. W Wielkim Poście i Adwencie odbędą się rekolekcje dla całego duszpasterstwa Przystań i będą one traktowane jako element przygotowania do bierzmowania, ale nie będzie tam sprawdzana obecność.

5. Zajęcia rozpoczną się od października i będą trwały do Wielkanocy.

6. Godziny spotkań do wyboru:

  • Poniedziałek godz. 17.00 i 19.15
  • Czwartek godz. 17.00

7. Na pierwszym roku będą tym razem trzy grupy. Jedna grupa będzie liczyła max. 15 os. Jeśli dana grupa liczbę osiągnie, zapisy się zakończą. Nie będzie możliwości zmiany grupy, więc przed zapisaniem się, warto przemyśleć gdzie chcę należeć; który dzień i pora najbardziej mi odpowiadają. 

8. Potrzebne dokumenty, które należy dostarczyć w październiku:

  • Odpis aktu chrztu
  • Zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie ze szkoły, do której się aktualnie uczęszcza
  • Zgoda własnego proboszcza na przygotowanie i przyjęcie sakramentu bierzmowania poza własną parafią

9. Jeśli nie widzisz żadnych przeszkód i wszystko Ci odpowiada, to możesz zapisać się przez poniższy formularz:

ZAPISY POTRWAJĄ DO 10 WRZEŚNIA [NIEDZIELA]

Do zobaczenia 🙂

o. Bartłomiej Sumara OP

Gdyby nadal coś było niejasne, to możesz śmiało pytać: