W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

Reguły gry

  1. Schola to nie tylko śpiewanie. Jest to także wspólne uczestnictwo w Eucharystii, odpowiedzialność za Dziewiętnastkę i wspólnie spędzony czas.

  2. Są dwie próby w tygodniu i dwie są obowiązkowe.

  3. Próba w piątek trwa 1,5 godziny od 17:00 do ok. 18:30. Nie wolno się na nią spóźniać, jednak jeśli się to komuś zdarzy to może wejść do godziny 17:20 (jeśli jest taka możliwość, zgłaszać wcześniej spóźnienie).

  4. Schola jest częścią Przystani zatem należy starać się być w Przystani i w miarę możliwości uczestniczyć w zajęciach tam odbywających się.

  5. Szanując śpiew liturgiczny szanujemy zatem także siebie nawzajem, swój czas.

  6. Dbamy o dobrą atmosferę podczas prób a zwłaszcza na Mszy Świętej.

  7. Kantor bardzo przeprasza, ale będąc...

O scholi

Liturgiczne gardzioły – czyli nie trzeba być maniakiem muzycznym. Schola to część Przystani. Dbamy o oprawę niedzielnej Dziewiętnastki, wokół której tak naprawdę kręci się Przystań i to już wiele mówi. Śpiewamy czterogłosem (sopran, alt, tenor, bas) lub jednogłosem. Pieśni liturgiczne tradycyjne, czasem dawne i nietradycyjne. I tak naprawdę w naszym śpiewaniu chodzi o to, żeby wyzbyć się gwiazdorstwa, a zacząć uwielbiać Pana Boga najprościej, a najpiękniej jak tylko potrafimy. Żeby nie było słychać tylko nut, żeby za tym kryła się autentyczna modlitwa. I żeby to było wspólne. Schola to ogromna odpowiedzialność, której podejmuje się każdy z osobna – i za liturgię, i za tych, którzy śpiewają razem ze mną i za atmosferę wspólnego bycia. Jeśli śpiewam, to znaczy, że rezerwuję trochę swojego czasu piątkowego i...

Kontakt

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś o scholi, 
zapytać czy po prostu napisać maila, pisz śmiało:

 

Matylda Niżegorodcew:

[email protected]

600775651


Zajęciem „Schola” opiekują się Maggie Maggie Magda Sułkowska , Mikołaj Mikołaj  i Toomek Toomek .