W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

Ciekawe wieści

1 2 3 4 5 6 7

Roraty dla śpiochów! 4 grudnia 2011

0
komentarzy

W roku 2011 każde kazanie na roratach poświęcone będzie jednej postaci z ewangelicznego rodowodu Jezusa Chrystusa, począwszy od Adama, skończywszy na Józefie, przybliżając sylwetki przodków naszego Zbawiciela. Portrety w albumie rodzinnym kreślić będą ojcowie: Jan Andrzej Kłoczowski, Janusz Pyda, Adam Szustak, Maciej Okoński, Maciej Chanaka oraz Tomasz Grabowski. http://www.liturgia.pl/roraty

duszpasterz duszpasterz

Podaj mnie dalej!!! 26 listopada 2011

2
komentarze

Podobnie jak w zeszłym roku serdecznie Was zapraszamy do przyłączenia się do naszej różańcowej akcji na Adwent - „Podaj mnie dalej”. Wszystkie informacje o jej idei i przebiegu oraz jej nową odsłonę promocyjną można znaleźć na stronie: www.beczka.krakow.dominikanie.pl/rozaniec. Zachęcam do wspólnej modlitwy za siebie nawzajem! 

duszpasterz duszpasterz

Pomożecie? 15 listopada 2011

1
komentarz

Napisała do mnie Pani Magdalena Wiśniewska, potrzebna jest Wasza pomoc!

"Koordynuję nowy projekt Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, który miałby się przyczynić do wzrostu popularności stron internetowych poświęconych tematyce religii i Kościoła, w szczególności tych dominikańskich takich jak www.liturgia.pl, a co za tym idzie promowania tematu wiary, liturgii, Kościoła w Internecie zwłaszcza wśród ludzi młodych, ale nie tylko.
W swoim założeniu przedsięwzięcie polega w pierwszym etapie na zebraniu nieskończenie dużej liczbyciekawostek* :)(religijnych/kościelnych/liturgicznych/hagiograficznych/itp.), ażeby móc je potem wykorzystać w końcowej realizacji. Będą one zamieszczone w internecie, a profesjonalni informatycy już tworzą stronę dla tego projektu ;)

Poszukuję zatem ludzi, którzy mogli by znaleźć możliwie największą ilość ciekawostek, i tak sobie pomyślałam, że może w "Przystani" takie osoby mogły by się znaleźć. Chodzi o to, żeby akcja objęła jak największa grupę osób, bo im więcej ludzi wyszukujących ciekawostki tym większa szansa na powodzenie.
Chciałabym prosić Cię (czyli mnie o. Macieja:) o przekazania tej informacji ludziom z duszpasterstwa, może będą chcieli się zaangażować w tę akcję (chcecie? - dopisek duszpasterza). Będę wdzięczna za każdą pomoc :)

*ciekawostki mogą być przeróżne, np: 
Czy wiesz co dusze czyśćcowe zawdzięczają Grzegorzowi I Wielkiemu?
Kiedy papież był jeszcze opatem benedyktynów w Rzymie, zmarł pewien mnich, przy którym znaleziono pieniądze. W owych czasach było to uważane za wielkie przestępstwo w zakonie. Grzegorz nakazał dla nauki innych pogrzebać ciało owego zakonnika poza klasztorem, w miejscu niepoświęconym. Pełen jednak troski o jego duszę nakazał odprawić 30 Mszy świętych dzień po dniu. Kiedy została odprawiona ostatnia Msza święta, ów zakonnik miał się pokazać opatowi i podziękować mu, oświadczając, że te Msze święte skróciły mu znacznie czas czyśćca. Odtąd panuje przekonanie, że po odprawieniu 30 Mszy świętych Pan Bóg w swoim miłosierdziu wybawia duszę, za którą są one ofiarowane, i wprowadza ją do nieba. 
Tradycja ta przetrwała w Kościele w postaci Mszy Świętej gregoriańskiej, odprawianej przez kolejne trzydzieści dni w intencji jednej osoby zmarłej za darowanie jej kar w czyśćcu.

Pozdrawiam serdecznie :)

Magda Wiśniewska

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny
ul. Dominikańska 3/11, 31-043 Kraków
tel./faks 12 430 19 34
e-mail: [email protected]

duszpasterz duszpasterz

Petycja... 27 października 2011

0
komentarzy


Asia Bibi, pakistańska chrześcijanka, wystąpiła w obronie swej wiary,kiedy muzułmańscy współpracownicy szydzili z niej i próbowali zmusić 
ją do przejścia na islam. Została za to oskarżona o bluźnierstwo i skazana na śmierć przez powieszenie. Możesz podpisać petycję o jej uwolnienie:


http://milujciesie.org.pl/pg/pl/aktualnosci/pomozmy_uratowac_asie_bibi.html

 

duszpasterz duszpasterz

Szkoła Czytania w Przystani! 16 października 2011

23
komentarze

Droga Przystani!

Część z Was słyszała już w piątek na wieczorze przy świecach pomysł na utworzenie w Przystani klasy w ramach Szkoły Czytania, organizowanej przez Dominikanów. W skrócie chodzi o czytanie książek i podawanie ich dalej z naniesionymi spostrzeżeniami, myślami, wskazówkami itd. :) A więcej informacji tutuaj:

 http://www.szkolaczytania.org.pl/app_status .

Osoby, które chcą się zgłosić (a warto!) mogą to zrobić pod tym tematem w komentarzach. Ostateczny termin zgłoszeń to 31 października. Kiedy zbierzemy pewną liczbę osób, zaczniemy czytać! To jednak jeszcze nie wszystko. Mamy plany na ferie, a konkretniej na Przystaniowy wyjazd czytania dla osób, które się do naszej Przystaniowej "klasy czytania" zgłoszą :)

Pozdrawiam i zapraszam (no i oczywiście sama się zgłaszam)!


Danusia Danusia

Warsztaty z biologii molekularnej! 22 września 2011

1
komentarz

 Jeśli ktoś jest zainteresowany warsztatami z biologii molekularnej niech śmiało pisze do Jagody Jakubowskiej - [email protected] 
A o czym będą? Kto je będzie prowadził? Przeczytajcie sami!

duszpasterz duszpasterz

1 2 3 4 5 6 7