W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

Ciekawe wieści

1 2 3 4 5 6 7

Irladzkie odwiedziny 20 maja 2012

8
komentarzy

Witajcie!

Kto pamięta - ten kto przy tym był. A kto nie był, temu spróbuję opowiedzieć.
Otóż jakoś tydzień temu - dokładnie to dziesiątego maja 2012. roku w Przystani, po "Pięknej i bestii" zagościł jakieś 10 minut jeden z irlandzkich ojców, którzy przyjechali do Krakowa na święcenia prezbiteratu. Był to pogodny kapłan, z lekka łysiejący już, promieniujący irlandzkością, niesamowicie wręcz zainteresowany malowidłem przedstawiającym naszego Żyda - nazwał go, jeśli się nie mylę Harrym Potterem. Zresztą - mniejsza z tym.
W pewnym momencie spytał, co robi w tym miejscu młodzież - ogólnie był zachwycony tym, że coś takiego funkcjonuje i że przychodzą tu tylko stricte młodzi ludzie. Narzekał, że u nich mają duszpasterstwo dla młodzieży od 16 do 35 lat (!). Próbował podobno swoim przełożonym wytłumaczyć, że 35-latek nie jest już młody, ale jakoś to do nich nie trafia (podobny problem mają na Białorusi - w Mińsku bodajże).
Oczywiście, w odpowiedzi na jego uprzednio wymienione pytanie postanowiliśmy powiedzieć prawdę ;-) i powiedzieliśmy, że się modlimy :D
Wielebny Irlandczyk powiedział coś niezrozumiale w swojej angielszczyźnie, po czym złapał jednego z nas, dał mu papier, długopis i zaczął mu dyktować modlitwę irlandzką. Ten spisał ją jak najlepiej (fonetycznie) umiał i teraz podaje Wam jej oryginalną treść, potem tłumaczenie, a za tym jej fonetyczne brzmienie (postara się).

Réir Dé go ndeanaim,
Agus beatha na naoimh go dtuillim,
Solas na bhFlaitheas go bhfeicim,
Agus glórtha na nAingil go gcloisim.

Niech wypełniam Wolę Bożą,
I niechaj zasłużę na nagrodę należną Świętym,
Niech ujrzę Chwałę Niebieską,
I niechaj usłyszę głosy Anielskie.

Rer dżej go nienem,
Ag(uy)s bacha nanejv go dil(uy)m,
Solys ne vlahas go wekyn,
Ag(uy)s glorcha nen andżel go gliszyn.

Wszelkie (uy) to głoski przejściowe pomiędzy "u" i "y". Pamiętajmy o tym takim brytyjski "r" oraz innych atrakcjach.

Życzę miłej modlitwy!

Qba Qba

Autostopem do Matki Teresy! 10 kwietnia 2012

4
komentarze

Droga Przystani, pewnie pamiętacie jak od czasu do czasu przytaczałem Wam różnorakie opowieści z autostopowej podróży po Bałkanach. Otóż teraz można je przeczytać. O. Krzysztof Pałys OP napisał wspomnienia z naszej wyprawy. Serdecznie Wam polecam :) Asia Makowska z Przystani zrobiła cudowny trailer, możecie go zobaczyć poniżej.


http://www.wdrodze.pl/opis,1007,Ludzie_8_dnia__Autostopem_do_Matki_Teresy.html

duszpasterz duszpasterz

Kronika! 21 marca 2012

1
komentarz

Droga Przystani!

Jak zapewne zauważyliście, nasza kronika pojawiła się znowu w Przystani... w stanie niezmienionym. Jednak już niedługo znów znajdzie się w introligatorni, a wtedy wszystkie puste i nieuzupełnione strony znikną! I nie będzie tłumaczenia, że nie było czasu ;) . Dlatego baardzo proszę wszystkich, którzy mają jakieś zaległe wpisy o jak najszybsze ich zrobienie! Jeżeli naprawdę nie macie czasu, to chociaż zacznijcie, żeby te strony nie były zupełnie puste i znikły! Naprawdę zachęcam, bo potem miło jest oglądać stare wpisy :)

PS Zuza Kardyś, czy mogłabyś zrobić wpis z Sylwestra? Przepraszam, że piszę to tutaj, ale ważny jest czas, a ja nie mam kasy na koncie na kom., a wiem, że można na Ciebie liczyć i w ogóle ;)

Pozdrawiam wszystkich!

Danusia Danusia

Propozycja 11 marca 2012

0
komentarzy

...istnieje taka możliwość, żeby spędzić troche czasu wolnego z rówiesnikami  z innego kraju. Każdy może w kazdej chwili otworzyc dokument/kalendarz "mifgashim" i  sam się wpisać 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ah2tpw_lui9adGNlbnBMUjcxUUFTUzk5c1FzLUE3VkE&authkey=CLiyv5kK

24 marca nasze "spotkanie" trwa od 16:00-21:00 wiec podzielilam na 2... uczniowie moga sie wpisac na jedna, na druga, albo na obie czesci

  • tym razem zaczniemy w muzeum galicia na daj-worze, żeby wysluchac "sprawiedliwa" (po polsku z tlumaczeniem na hebrajski)
  • potem spacer razem do ich hotelu, jesteśmy zaproszeni na kolacje z nimi, rozmowy luźne przy stole
  • zakończa  szabat modlitwami i śpiewem
  • a potem pojdziemy wszyscy razem do rynku głównego, żeby mogli oni sie nim nacieszyc troche "by night"... tam okolo 20:30-21:00 sie pożegnamy.

 

 

duszpasterz duszpasterz

40h 27 lutego 2012

0
komentarzy

www.40h.pl - i już!!!

duszpasterz duszpasterz

Tryb feryjny 9 lutego 2012

1
komentarz

Uwaga, uwaga przed nami ferie, a zatem czas intensywnego odpoczynku! Pamiętajcie, jedna rzecz w jednym czasie (tajemnica chrześcijańskiej ascetyki) czyli jak odpoczywać to tylko odpoczywać! Nasze tryb przystaniowy przestawiamy na wypoczynek. Nasze stałe zajęcia są odwołane, chyba, że na stronie pojawi się odpowiednia informacja, bo bracia diakoni są przez dwa tygodnie w Krakowie.Męczcie ich i zachęcajcie, by marnowali z Wami czas... 

A poniżej link na dobry początek: http://vimeo.com/12890334!!!

duszpasterz duszpasterz

Liturgia.pl 29 stycznia 2012

0
komentarzy

Przesyłam linki do sklepu, gdzie można kupić różności
dominikańskie, (mają teraz jakiś wysoki rabat).
Są płyty z dominikańskimi pieśniami. Pozdrawiam.  

http://www.sklep.liturgia.dominikanie.pl/

http://www.sklep.liturgia.dominikanie.pl/pl/p/Niepojeta-Trojco-tom-II/118

duszpasterz duszpasterz

Ściągi na choinkę! 23 grudnia 2011

0
komentarzy

Droga Przystani,

Ojciec mnie poprosił (znowu :P), żebym napisała tę aktualność. Otóż w Wigilię, tj. jutro, po roratach, będziemy stroić naszą Przystaniową choinkę. I jest pomysł tematyczny - żeby powiesić na niej ściągi. Zapraszam więc do przynoszenia (raczej tych już nieprzydatnych :) ) i do strojenia. Ciekawa jestem, jak to będzie wyglądać :D

Pozdrawiam!

Danusia Danusia

Dziękuję! 19 grudnia 2011

0
komentarzy
Dziękuję wszystkim, którzy pakowali i sprzedawali wczoraj sianko, no i przede wszystkim Eli za dostarczenie materiału do pakowania i sprzedawania :) ile udało nam się zebrać, to się okaże w najbliższym czasie :). Natomiast jedyny problem, jaki zaistniał, to taki, że sianka jeszcze zostało w Kiszce całkiem sporo. Może by popróbować jeszcze posprzedawać w ostatnie dni rorat, po mszy (tak dla spóźnialskich)? Co o tym myślicie? Pozdrawiam!

Danusia Danusia

Sprzedarz sianka po mszach św.! 5 grudnia 2011

1
komentarz
Droga Przystani! Zaistniała możliwość sprzedarzy przez nas sianka po każdej z mszy św. w niedzielę - tyle tylko, że w tę niedzielę zapewne się nie wyrobimy, więc pewnie uda się dopiero w następną. Potrzeba kogoś, kto ZAŁATWIŁBY WÓR SIANA. Może ktoś z was mieszka na wsi i ma ów artefakt? Albo ma sąsiadów, którzy mają? Byłoby super, gdyby się ktoś taki znalazł. Poza tym, jak już się znajdzie, potrzebne będzie: - dużo kopert, czy ktoś mógłby załatwić? - osoby, które będą stały w niedzielę 18 grudnia po mszach św. o 8:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 17:00, 19:00, 20:20 i 21:30 (po dwie osoby po każdej z mszy). Bardzo Was proszę, nie zawiedźcie! Pieniądze ze sprzedaży sianka moglibyśmy przeznaczyć na "19"-śpiewnik i ew. na inne przystaniowe cele. Pozdrawiam!

Danusia Danusia

1 2 3 4 5 6 7