W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

Ciekawe wieści

1 2 3 4 5 6 7

Kolędowanie z "Dziećmi Kłocza" 2 grudnia 2015

0
komentarzy

Kochani Przystaniowicze, mamy nadzieję na Waszą pomoc! 6 stycznia, po Mszy Świętej o godzinie 12.00 chcemy zorganizować kolędowanie dla tzw. „Dzieci Kłocza”, czyli grupy dzieci i ich rodziców przychodzących na niedzielną Mszą Świętą o godz. 12:00 w naszej bazylice, celebrowaną przez o. J. A. Kłoczowskiego OP. Co tydzień wraz z braćmi Piotrem i Bartłomiejem głosimy dla nich kazania. Kolędowanie jest dobrą okazją do podzielenia się ze sobą nawzajem radością ze Świąt Bożego Narodzenia. Wierzymy w sens dzieł podejmowanych wspólnie z innymi duszpasterstwami. Dlatego chcemy Wam zaproponować współpracę przy organizacji tego wydarzenia. Przede wszystkim przydadzą się: - osoby, które grają na różnego rodzaju instrumentach, - osoby śpiewające, - osoby, które mogłyby pomóc w świątecznym udekorowaniu kapitularza, - osoby o dobrym sercu, które zaopiekują się dziećmi i będą je zachęcać do włączenia się we wspólne śpiewanie… Każdy z Was może podzielić się sobą i swoim sercem z naszymi dziećmi. Jeżeli pojawiłyby się z Waszej strony jeszcze inne pomysły dotyczące kolędowania – podzielcie się z nami! Poprosiliśmy Nataszę Comber, żeby koordynowała zaangażowanie z Waszej strony. Możecie kontaktować się z nią we wszelkich sprawach związanych z kolędowaniem. Serdeczności, br. Mateusz Kosior OP

duszpasterz duszpasterz

Targi książki - zaproszenie 19 października 2015

0
komentarzy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Grzelak - autorką serii fantasy "Blask Corredo" - w Saloniku Literackim na Targach Książki w Krakowie. "Blask Corredo" to romantyczna fantastyka, która łaczy wciągającą fabułę z kształtowaniem wrażliwości i umacnianiem wartości. W serii dotychczas ukazały się:
- Herbata Szczęścia
- Córka Szklarki
- Ścieżki Avenidw
- Tajemnice Skyle
  23 października (piątek), godz. 14. Salonik Literacki, hala "Wisła". Po spotkaniu autorka będzie podpisywać książki na stoisku wydawnictwa W drodze - C13.

duszpasterz duszpasterz

Żółte motyle w kapuście.... 14 października 2015

0
komentarzy

Szczegółowe informacje oraz tematy i terminy znajdują się pod adresem: http://optimumpareto.pl/projekty/zolte-motyle-w-kapuscie/

duszpasterz duszpasterz

Prezentacja na Jamną 24 czerwca 2015

1
komentarz

UWAGA! WAŻNE!


Drodzy, jak wiecie, Jamna is coming. Jako, że czasu coraz mniej, została podjęta męska decyzja o wyborze formy prezentacji. Będzie to filmik. Nagrywamy go JUTRO tj. czwartek, od 14:00. Spotykamy się w Przystani.

Nie trzeba przynosić rekwizytów ani nic, ubierzcie się normalnie. A teraz treść:

*podkład muzyczny: "Ciągnie mnie do Ciebie";
*z różnych, lecz niezbyt odległych miejsc w Krakowie "ściągane" będą do Przystani osoby (my);
*nie będzie widać osoby, która ciągnie nas za sznurki (będziemy nimi przewiązani);
*w domyśle, będzie to Jezus;
*na końcu filmiku wszyscy spotykają się w Przystani i rozglądają się, potem coś robią (zobaczycie) i dochodzimy do konkluzji: W PRZYSTANI TO ON NAS ŁĄCZY.


Liczę na Waszą obecność. Można dochodzić później, jeśli macie szkołę czy coś, ale PUNKTUALNOŚĆ jest w cenie. 

No i najważniejsze, trzeba to OMODLIĆ, bo bez Ducha nic nie zrobimy. 
Tyle. Pa.

Natatalia Natatalia

Pomoc na wakacje! 18 czerwca 2015

0
komentarzy

„Dzisiaj przed 19 zaczepił mnie miły Pan, który opiekuje się Andrzejem (był dzisiaj na Adoracji). Andrzej jeździ na wózku i porozumiewa się za pomocą mrugnięć oczami. Mieszka sam z mamą. Poszukuje na wakacje kogoś do opieki. Generalnie chodzi o odwiedzanie go dwa razy w tyg na ok 1h, nakarmienie, podanie mu pić, pobycie z nim. Jeśli jesteście przez jakiś okres w Krakowie w wakacje i chcielibyście wesprzeć Andrzeja to tutaj podaje numer do jego mamy: Nina Duka 665 882 713. Dzięki w imieniu Andrzeja 
PS. tutaj jego profil na fb: https://www.facebook.com/andrzej.duka?fref=ts

duszpasterz duszpasterz

Wyzwanie 20 stycznia 2015

3
komentarze

Moi Drodzy, dostałem taką wiadomość (poniżej), zachęcam odważnych. O. Maciej.

Szczęść Boże!

Jestem realizatorem katolickiego kanału Pod Prąd (www.plynpodprad.pl). Od niedawna pracujemy nad nową inicjatywą - portalem na którym młodzi ludzie będą pisać rozważania do codziennej Liturgii Słowa. W związku z tym szukamy teraz 30 młodych osób chcących współtworzyć portal.

Piszę do ojca z prośbą o poinformowanie o naszym projekcie, młodzieży z którą ojciec pracuje, i zachęcenie do zgłoszenia chęci współpracy. Zgłoszenia można dokonać na stronie www.wlewamy.pl/redakcja

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Pozdrawiam,
Marcin Szpernalowski

 

duszpasterz duszpasterz

Anioły 24 listopada 2014

3
komentarze

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie ogłasza II Ogólnopolski Konkurs „Bóg posłał anioła…” na film o aniołach inspirowany cytatem z Księgi Tobiasza: „Spotkał stojącego przed sobą anioła Rafała” (Tb 5,4).

Termin nadsyłania prac: 19 grudnia 2014 r.

 

duszpasterz duszpasterz

1 2 3 4 5 6 7