W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

archiwum

pdf
wrzesień 2018
7 października 2018

Niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny, chcemy Was zachecić, żebyście przeżyli go razem. Razem z nami, z ludźmi, których kochacie, z uśmiechem na twarzy. Razem jest łatwiej znosić trudy. Okazuje się, ze razem z ziarenka nadziei, czy radości wyrasta drzewo. Razem odkrywa się łatwiej i dzieje się więcej. O tym, co można razem, piszemy we wrześniowym numerze „Dziewietnastki”. Redakcja „Dziewietnastki”

pdf
czerwiec 2018
7 października 2018

Orient od zawsze był odległym miejscem, kojarzącym się z licznymi historiami z fascynujących podróży kupców i podróżników, odkrywców i badaczy. Bogata kraina pełna przypraw i wzorzystych materiałów, miękkich dywanów i zapachów. Co takiego sprawia, ze jest taki pociągający? Czy to odległość, którą dziś można pokonać w znacznie krótszym czasie, niż kiedyś? Czy to zaskakująca kultura? W najnowszym numerze staramy sie zorientować w oriencie. Redakcja „Dziewietnastki”

pdf
maj 2018
7 października 2018

Melodia często może przekazać to, co okazuje się niemożliwe dla słów. Chyba to właśnie dlatego większość jadących do szkoły lub pracy ma na uszach słuchawki. Czy jednak można opisać melodię słowami? Postanowiliśmy to sprawdzić w majowym numerze. Redakcja „Dziewiętnastki”

pdf
marzec 2018
28 marca 2018

W baroku za sprawa szkieł mikroskopu i teleskopu otworzyły się dwa światy: mikro i makro. Niepoznany po dzień dzisiejszy kosmos wzięłyśmy pod lupę zupełnie jak barokowi uczeni. Opisałyśmy wrażenia z tego świata choć dalekiego, to jednak wyjątkowo bliskiego.

pdf
luty 2018
28 marca 2018

Języki obce są bardzo pomocne w codziennym życiu. Pomagają nam się porozumieć, wyrazić własne zdanie. Ważny jest też język ojczysty - to w nim wypowiadamy pierwsze słowa, uczymy się najprostszych rzeczy. Dlatego w "Dziewiętnastce" zajmiemy się właśnie tym tematem.

Pozostałe 3 pliki

Zajęciem „Redakcja 19” opiekują się CJCH CJCH Monika Chaberka , stZuzanna stZuzanna  i WandaHey WandaHey Wanda Heydel .