W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

W najbliższą środę:

1 2

Przerwa! Spotkania nie będzie. 30 października 2018

0
komentarzy

Kochani,

ze względu na wszelkiej maści świętowanie, rodzinne wyjazdy te wcześniejsze i późniejsze, w najbliższą środę Kredens się nie odbędzie. Widzimy się za nieco ponad tydzień, 07 listopada. Kto będzie naszym gościem? O tym już niebawem...;)

Ojciec2 Ojciec2

Unde malum? Czyli o tym skąd bierze się ZŁO, z o. Janem Andrzejem Kłoczowskim OP 19 października 2018

0
komentarzy

Kochani kredensiarze i wszyscy przystaniowicze!

Na kolejnym Kredensie czeka nas super ważne i niesamowicie interesujące spotkanie z jednym z najmądrzejszych dominikanów, filozofem, teologiem, myślicielem i duszpasterzem z fantastyczną historią - legendarnym o. Janem Andrzejem Kłoczowskim "Kłoczem".

Ojciec Jan opowie o tym skąd bierze się zło, jak to jest, że Pan Bóg na nie pozwala i jak my mamy sobie z tym problemem radzić, no i oczywiście jeszcze wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. 

O tym już w środę o 18.00 - Tłumnie przybywajcie!!

Ojciec2 Ojciec2

Alegorią w rzeczywistość czyli jak patrzeć by widzieć więcej... 15 października 2018

0
komentarzy

Kochani na najbliższym spotkaniu zajmiemy się alegorią. Alegoria to sposób patrzenia na to co rysuje się przed naszymi oczami w taki sposób, by dokopać się do głębszej treści, niewidocznej w powierzchownym spojrzeniu. Zobaczymy jak robili to Ojcowie Kościoła kiedy interpretowali Pismo Święte i malarze tworzący dzieła sztuki. Zapraszamy!

Ojciec2 Ojciec2

Skąd to się wzięło i dlaczego właśnie tak? 10 października 2018

0
komentarzy

Kochani, dzisiejszy Kredens odbędzie się tradycyjnie - pomimo tego, że jak słyszeliście w sobotę, początkowo mieliśmy inne plany:)

Dzisiaj porozmawiamy o chrześcijańskiej tradycji i ikonografii, bo to takie trochę nasze płuca, oddychamy nimi także dzięki liturgii, choć nie zawsze jest tak, że do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Dzisiaj między innymi o tym skąd wzięły się nasze kościoły, co oznaczają i symbolizują niektóre obrzędy, czy św. Krzysztof ma coś wspólnego z Dionizosem no i jak to w tych pierwszych wiekach było - mamy coś wspólnego z poganami czy nie? Prowokacyjnie?Przyjdźcie!

Ojciec2 Ojciec2

W najbliższą środę (03.10) Spotkanie u luteran z ks. Romanem Prackim 29 września 2018

0
komentarzy

Kochani! Tym razem wszystko wskazuje na to, że się uda! Wraz z ks. Romanem Prackim, pastorem ewangelicko - augsburskiej wspólnoty parafialnej św. Marcina zapraszamy na spotkanie o filarach wiary naszych braci protestantów. Spotykamy się o 18.00 w Przystani i wspólnie ruszamy do kościoła św. Marcina na Grodzkiej - tam pastor opowie nam o Kościele Ewangelicko - Augsburskim, zobaczymy też jak to wszystko wygląda od środka! Przyjdźcie tłumnie!!

Ojciec2 Ojciec2

ZMIANA terminu wyjścia na spotkanie z pastorem Prackim!!! 23 września 2018

0
komentarzy

Kochani, niestety z przyczyn niezależnych od pastora Romana Prackiego musieliśmy przełożyć nasze wyjście do kościoła św. Marcina na kolejną środę, a więc 03.10. W najbliższą środę zatem Kredens stacjonarny! Zapraszamy!

Ojciec2 Ojciec2

W najbliższą środę (26.09): Spotkanie u Ewangelików Augsburskich 19 września 2018

0
komentarzy

Przyszłotygodniowe spotkanie odbędzie się poza Przystanią! Będziemy gośćmi pastora Romana Prackiego, proboszcza ewangelickiej parafii św. Marcina na ul. Grodzkiej. Ksiądz Roman opowie o co chodzi w luteranizmie, zobaczymy jak wygląda ich kościół i liturgia. No i będzie można zadać całe mnóstwo pytań. Wychodzimy z Przystani o 17:50! Spotkanie zacznie się w kościele św. Marcina o 18:00. Przyjdźcie tłumnie!

Ojciec2 Ojciec2

W najbliższą środę (19.09): czym różnią się od siebie odłamy chrześcijaństwa? 16 września 2018

0
komentarzy

Kościół rzymsko - katolicki, a ewangelicy, kalwini, greko - katolicy i prawosławni... Czym różnimy się od siebie, na czym polega wyznawana przez nas wiara, co rozumiemy pod najważniejszymi dla nas pojęciami i o co chodzi w całym tym ekumenizmie?

Ojciec2 Ojciec2

1 2