W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

Wieści

1 2 3 4 5 6

Jezus 17 listopada 2014

0
komentarzy

Cześć, dzięki za kolejne spotkanie. W tym tygodniu na modlitwie wracajmy do fragmentów, które każdy dziś otrzymał. Wybierzcie sobie ten moment z życia Pana Jezusa, który Was szczególnie porusza i skoncentrujmy się na nim. Zachęcamy oczywiście do modlitwy lectio divina. A tych, którzy nie mogli dziś być zachęcamy, by wybrali swój własny fragment z ewangelii, który szczególnie lubią i by się nim przez ten tydzień modlili.

Kolejny tydzień zapowiada się modlitewnie. Będzie czas na spokojne uwielbienie i śpiew. Ponadto, spróbujemy zobaczyć, co realnie w naszej codzienności zmienia taka modlitwa.

Miejcie się dobrze.

Mateusz Jaśki Mateusz Jaśki

Lectio divina 4 listopada 2014

0
komentarzy

Cześć,

Jako że widzimy się za dwa tygodnie - 17 listopada, zachęcamy Was by przez ten czas podczas modlitwy osobistej sięgać do Ewangelii z dnia, czyli tej, którą cały Kościół czyta podczas codziennej liturgii. Dziś jest to fragment Łk 14, 15-24. Kolejne fragmenty można znaleźć np.: TU.

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć więcej o modlitwie lectio divina zapraszamy do przesłuchania konferencji. Linkujemy Wam również filmik, który wczoraj był prezentowany.

Życzymy dobrego tygodnia i udanego wyjazdu w Beskid Niski!

Mateusz Jaśki Mateusz Jaśki

Pana chwal 27 października 2014

1
komentarz

Hej,

Dzięki Bogu za dzisiejsze spotkanie, gadanie, modlitwę i radość :)

Fragment do modlitwy na najbliższy tydzień jest z listu św. Pawła do Efezjan: Ef 3,17-19. Można zapisać sobie go na kartce i nosić pod ręką co by się nam przypominał.

Za tydzień znów usiądziemy z Biblią w ręku, tym razem by poznać lepiej konkretne sposoby wsłuchiwania się w Słowo.

Na koniec przesyłam tekst piosenki, którą się dziś modliliśmy oraz jej angielską wersję. Tylko uwaga, bo jak wpadnie w ucho, to ciężko się jej pozbyć:

Pana chwal duszo ma, o duszo ma, święte Imię chwal!
Śpiewaj ze wszystkich sił, duszo ma: święty jest Panów Pan!

Dobrego tygodnia i dobrego świętowania ze wszystkimi świętymi.

Mateusz Jaśki Mateusz Jaśki

Ktoś więcej 20 października 2014

0
komentarzy

Kolejny jaśkowy tydzień spędzimy z przypowieścią o miłosiernym Ojcu, którą znaleźć można w ewangelii św. Łukasza: Łk 15,11-32. Za tydzień będzie ona punktem wyjścia podczas naszego dzielenia. No właśnie, więc plan na za tydzień już jest znany :)

Zuzia mówi, żeby osoby które chcą pomóc w oprawie muzycznej przyszły do Przystani 15 min wcześniej, a więc o 18:45.

Myślimy wciąż nad naszym patronem - św. Janem. Po dzisiejszych propozycjach dodam, że najlepiej żeby był to święty wyniesiony oficjalnie na ołtarze ;)

A tu filimik, który dziś oglądaliśmy:

Miejcie dobry tydzień!

Mateusz Jaśki Mateusz Jaśki

o Trójcy Rublowa 13 października 2014

3
komentarze

Hej,

Dzięki za dzisiejsze dzielenie, słuchanie i modlitwę. Fragment, w który się wsłuchujemy w tym tygodniu, to kilka wersów z księgi proroka Ozeasza: Oz 11,1-9.  Odkrywajmy coraz bardziej jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec.

O kolejnym spotkaniu dużo nie zdradzimy. Jako zapowiedź załączamy ikonę Świętej Trójcy Rublowa. Więcej w poniedziałek.. :)

Na koniec przypominamy kilka zasad dzielenia, którego dziś doświadczyliśmy:

  • mówimy o sobie - pierwsza osoba liczby pojedynczej ;)
  • nie komentujemy
  • nie oceniamy
  • nie otwieramy dyskusji
  • pełna wolność wypowiedzi
  • dzielenie nie wychodzi poza grupkę, nie przekazujemy dalej
  • budujemy się wzajemnie, pamiętając, że wiara rodzi się ze słuchania (Rz 10,17)

Mateusz Jaśki Mateusz Jaśki

o Miłości 7 października 2014

0
komentarzy

Cześć,

Na ten tydzień do modlitwy proponujemy słowa Jezusa zapisane w ewangelii świętego Jana: "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie" (J 13,34). Znajdźmy w tygodniu czas żeby usiąść z tym Słowem. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu, które będzie poświęcone właśnie Miłości.

Pozdrowienia!

Mateusz Jaśki Mateusz Jaśki

Msza 29 września 2014

0
komentarzy

Dzięki za wspólny czas i modlitwę uwielbienia. W tym tygodniu uczmy się jeszcze bardziej wielbić, kierować na Niego swój wzrok. Pomoże nam w tym księga psalmów. Zachęcamy do modlitwy z Psalmem 95, wersety 1-7. Ponadto, można sięgnąć do psalmów 9, 92, 145.

Dobrym streszczeniem tego o czym dziś mówiliśmy jest ten oto filmik. Zerknijcie koniecznie. Tylko ostatni slajd trochę nieaktualny :)

Za tydzień zapraszamy na Mszę Świętą, a po niej będziemy się modlić, śpiewać, uwielbiać. Zaprosiliśmy kilku przyjaciół z naszej wspólnoty żeby nam zagrali i się wspólnie pomodlili, więc będzie nas więcej. Startujemy tradycyjnie o 19:00 w Przystani.

Dobrego tygodnia.

Mateusz Jaśki Mateusz Jaśki

Uwielbiamy 22 września 2014

1
komentarz

Cześć, dziękujemy za dzisiejszy wieczór. Dobrze było Was zobaczyć i posłuchać. W tym tygodniu usiądźmy z Psalmem 37, wersety 4-6. Za tydzień zapraszamy na spotkanie poświęcone modlitwie uwielbienia. Pogadamy o tym czym ona właściwie jest, czym nie jest i dlaczego bardzo warto się tak modlić. Będzie oczywiście również część praktyczna. Miejcie dobry tydzień.

Mateusz Jaśki Mateusz Jaśki

O planach 15 września 2014

1
komentarz

Dzięki za drugie spotkanie. W tym tygodniu zapraszamy Was do modlitwy fragmentem: Łk 11,1-4, w którym Pan Jezus uczy nas modlić się. Znajdźcie dobrą przestrzeń, czas (np. 15 min) i postawę żeby z Nim pogadać. Do zobaczenia za tydzień. Tym razem pogadamy o naszych planach, marzeniach, pomysłach na życie i o tym, jak na nie parzy Pan Bóg.

Jeszcze a propos postawy na modlitwie, zerknijcie na to:

Mateusz Jaśki Mateusz Jaśki

Dzięki 10 września 2014

1
komentarz

Cześć, dziękujemy Wam za pierwsze poniedziałkowe spotkanie Jaśków. Prezentacja z naszego spotkania już wisi w Plikach do pobrania. Fragment Pisma Świętego, który mamy na ten tydzień, to "Bóg sam pierwszy nas umiłował" (1 J 4,19).

Na kolejnym spotkaniu pogadamy o modlitwie. Jak ją rozumiemy, co nam pomaga się modlić, co przeszkadza, itp. Zapraszamy.

Dobrego tygodnia :)

Mateusz Jaśki Mateusz Jaśki

1 2 3 4 5 6