W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

PRINCIPIUM

PRINCIPIUM 19 listopada 2013

Przystaniowicze!

Po wytężonym namyśle ośmielam się Wam zaproponować nową inicjatywę "Przystani". Zapraszamy Was do EXTREMUM :), czyli nieregularnej grupy kulturalnej.

Na Ziemi nie ma miejsc nieciekawych, w których nie można byłoby kogoś poznać, zobaczyć coś unikatowego, nauczyć się czegoś lub czymś się zachwycić. Dość dobrze widać to w naszym mieście, które pełne jest wyrazów oczarowania i błysków fleshy.

Co więc będziemy robić?

Będziemy szukać, obserwować i fascynować się tym co piękne i niezwykłe, bo jak napisał Klemens Aleksandryjski "Bóg jest przyczyną wszystkiego, co piękne".

Nie ma się co łudzić, to nie będą wyjścia dla każdego! Trzeba być wyrobionym we wrażliwości, niezbędna jest umiejętność milczenia i niezdrowa chęć poznawania tego, co nowe.

Spacerowe wyjścia najczęściej będą odbywały się w niedzielę o 15.30 (punktualne* wyjście z "Przystani"), zasadniczo będziemy odwiedzać miejsca położone w centrum Krakowa.

Uwaga! Na te wyjścia można zabierać ze sobą rodziców. 

Do zobaczenia,

br. Michał

*żądza poznania wyklucza marnotrawienie czasu 

bratMichał bratMichał

 • Adam Adam 2013.11.19

  Rozumiem, że to, czy EXTREMUM odbędzie się w danym tygodniu, czy nie wyznacza DERIVATIVAE ;-)

 • bratMichał bratMichał 2013.11.19

  Pewna "nieregularność" opisująca inicjatywę odnosi się nie tylko do zainteresowanych osób :), ale także do systematyczności EXTREMUM. :-)

 • gamberetto gamberetto 2013.11.19

  Jaka rewelacyjna inicjatywa!!! Nobla mu!!! Ale się złożył- dziś właśnie Judyta i Madzia odkryły w kronice stareńkie wydarzenie- "Kufer"- generalnie spotkania twórcze,inspirujące i kreatywne :D

 • duszpasterz duszpasterz 2013.11.20

  A nasz kufer w Przystani? ...warto sprzątać :)

 • Zaloguj się , aby zamieszczać komentarze.