W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

To rzucamy

Misja 24 listopada 2012

Jezuita ojciec Gabriel (Jeremy Irons) podejmuje wyprawę w głąb południowo-amerykańskiej dżungli, gdzie buduje misje dla Indian Guarani. Niespodziewanie zyskuje sprzymierzeńca w osobie Rodriga Mendozy (Robert De Niro), nawróconego najemnika - łowcy niewolników i bratobójcy. Gdy Hiszpania sprzedaje swą kolonię Portugalii, Jezuici postanawiają bronić terytorium nad wodospadami przed portugalską agresją. W cywilizowanym świecie jest wówczas połowa osiemnastego wieku.

Film pod każdym względem niezwykły. Oszczędna, a mimo to pełna ekspresji gra aktorska. Niecodzienną aurę współtworzą: naturalna sceneria dzikiej Amazonii i osobliwa muzyka Ennio Morricone. Film obsypany wieloma nagrodami m.in. Złotą Palmą w Cannes - 198.

bratŁukasz bratŁukasz

 • artwero artwero 2012.11.24

  Gorąco polecam! :D Wspaniała muzyka i zdjęcia, wzruszająca historia odkupienia. A Robert de Niro wygląda nie do poznania :)

 • gamberetto gamberetto 2012.11.25

  O tak! Nareszcie! Długo czekałam na coś w tym stylu. Ennio Morricone jest mistrzem takich klimatów :)

 • Danusia Danusia 2012.11.25

  To niesprawiedliwe, bo mnie nie będzie :( ale przynajmniej nie będę się kompromitować płakaniem w towarzystwie :)

 • bratŁukasz bratŁukasz 2012.11.25

  Po doświadczeniach z ostatnich seansów rzeczywiście dobrym pomysłem może być zorganizowanie "Kącika dla potrzebujących chusteczek" :)) Co do "Misji" to mam nadzieję, że uda nam się zaprosić na film gościa specjalnego, w charakterze eksperta-konsultanta, znawcę historii misji jezuickich, postać znaną w wielu kręgach - niejakiego br. Arnolda OP :))

 • marcepanek marcepanek 2012.11.25

  chciałam go użyć do mojej prezentacji maturalnej....co z różnych powodów już się nie uda:( ...The Mission... jest jednym z moich ulubionych filmów....każdy interpretuje go inaczej...brak mi słów, żeby opisać takie arcydzieło;)

 • Ula Ula 2012.11.26

  TEN br.Arnold OP?! Chyba w takim razie przyjdę;) P.S.Uwielbiam Ave Maria z tego filmu!

 • jaga jaga 2012.11.26

  AAAAle ekstra! *o* to tylko tyle co jestem w stanie na ten temat powiedzieć. Aż brak mi słów :)

 • Zaloguj się , aby zamieszczać komentarze.