W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

Dom Pomocy Społecznej

Trochę spraw organizacyjno - informacyjnych 19 września 2013

Kochani!

Pierwsza, zapoznawcza wizyta w Domu Opieki Społecznej już za nami. Mniej więcej wiemy na czym stoimy i jak to będzie wszytko wyglądać. Postaram się streścić najważniejsze informacje, szczególnie istotne dla osób, które chciały by się do nas jeszcze dołączyć.

  • Chodzimy do Domu Opieki Społecznej raz w tygodniu. Spotykamy się we wtorki o 14.30 w Przystani. Gdyby to komuś bardziej odpowiadało, może dojeżdżać na ul. Helclów na własną rękę na godzinę 15.00, lecz to po uprzednim poinformowaniu mnie lub Ojca Macieja - musimy wiedzieć czy mamy na kogoś czekać :)
  • Nasza pomoc polegać będzie na głośnym czytaniu osobom starszym. Każdemu wolontariuszowi zostanie przydzielona jedna Osoba, której będzie czytał godzinę tygodniowo.
  • Każdy, kto chce z nami  chodzić musi zdawać sobie sprawę, że decyduję się na stałą pomoc. Pracujemy z Osobami starszymi, dla których systematyczność jest bardzo ważna. Przyłączając się do nas, bierzesz w jakimś stopniu odpowiedzialność z Osobę, którą się opiekujesz. Ewentualne nieobecności spowodowane chorobami lub wyjazdami przydało by się wcześniej zgłaszać nam i Osobie z która się pracuję.
  • Co do książek mamy już wybrane kilka tytułów - takich co to" dobrze się słucha". To może jednak ulec zmianie - może Osoby, którym będziemy czytać będą mieć własne sugestie?
  • Każdy kto chce zostać wolontariuszem musi przynieść podpisany przez rodziców formularz ( takie są wymogi Domu Opieki Społecznej). Te dokumenty są dostępne u mnie, wystarczy napisać lub zaczepić mnie w Przystani.
  • Jako wolontariusze w Domu Opieki Społecznej musimy dostosować się do panujących tam zasad. Należy na przykład nosić ze sobą obuwie zamienne !
  • Jeśli ktoś chciałby się do nas jeszcze dołączyć to jest to najlepszy moment, bo już za tydzień zaczynamy czytać ! Myślę, że to bardzo wartościowa forma pomocy, którą niejako sugerował sam Papież Franciszek na tegorocznych dniach młodzieży. Będzie to wymagało jakiegoś  przełamania z naszej strony, ale uważam, że Osoby, które odważą się zaryzykować nie będą żałowały.

Wszystkich zainteresowanych  proszę o kontakt ze mną lu Ojcem Maciejem. W razie pytań i wątpliwości chętnie służę pomocą - wystarczy do mnie napisać ( poczta _martyny@op.pl) lub mnie zaczepić. Myślę, że warto poświęcić choć godzinę tygodniowo dla innych.  

Zapraszam !

 

Martynka Martynka