W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

W najbliższą środę:

1 2

"Co ja wierze??" Nowy cykl spotkań na Kredensie!!! 4 stycznia 2019

0
komentarzy

Drodzy! W najbliższą środę o 18:00 startujemy na Kredensie z nowym cyklem spotkań. "Co ja wierze??" obejmie kilkanaście spotkań poświęconych dogmatom Kościoła. Co to jest dogmat? Czy muszę w niego wierzyć? Ile jest dogmatów i kto je ustala? O tym na najbliższym spotkaniu. Wpadajcie, zmęczymy się intelektualnie :D i zobaczymy jak to z tą naszą wiarą jest na serio!

Ojciec2 Ojciec2

UWAGA!!!! Aktualizacja. 19 grudnia 2018

0
komentarzy

Kochani, ze względu na próbę do przedstawienia i fakt, że większość z Was zgłosiła, że nie będzie mogła z różnych względów pójść na dzisiejsze kredensowe wyjście, niestety odwołujemy spotkanie!

Ojciec2 Ojciec2

Lutnia (nie)umarła! Recital 17 grudnia 2018

0
komentarzy

Kochani!

W najbliższą środę wybieramy się na recital Jerzego Żaka, połączony z prelekcją na temat lutni. Wysłuchamy mam nadzieję świetnego koncertu, a wszystko na zaproszenie Fundacji In Canto.

Początek o 17:30, z Przystani wychodzimy o 17:15. Przybądźcie!

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/343184459845373/

Ojciec2 Ojciec2

Droga Życia 4 grudnia 2018

0
komentarzy

Kochani już jutro, na Kredensie film! Zobaczymy wspólnie "załącznik" do ubiegłotygodniowego spotkania, poświęconego pielgrzymowaniu do Sanktuarium Świętego Jakuba w Composteli. Film z przesłaniem, który warto zobaczyć i w którym warto się poprzeglądać. (Długość filmu: 120 min.)

Start jak co tydzień o 18:00 w Przystani. Przynieście chipsy:)

 

 

 

Ojciec2 Ojciec2

Camino de Santiago. Czyli po co człowiekowi pielgrzymki? 23 listopada 2018

0
komentarzy

Kochani !

W najbliższą środę pierwsze z dwu spotkań poświęconych jednej z najstarszych w chrześcijaństwie dróg pielgrzymkowych. Spróbujemy się dowiedzieć skąd się to wszystko wzięło, jaki ma sens, ile tak naprawdę jest szlaków prowadzących do świętego Jakuba i czy to prawda, że największe na świecie kadzidło musi bujać aż ośmiu dorosłych ludzi. O swojej pielgrzymce dawno temu, opowie o. Piotr - będzie dużo, bardzo starych zdjęć!

W drugiej części obejrzymy wspólnie film "Droga życia".

Przyjdźcie i kiedyś chodźmy tam razem!:)

Ojciec2 Ojciec2

Po co Kościołowi księgi? 13 listopada 2018

0
komentarzy

Kochani!

W najbliższą środę porozmawiamy o księgach liturgicznych - po co Kościół się nimi posługuje, ile ich jest i do czego służą.

Oglądniemy też wspólnie jedną z najpiękniejszych jakie kiedykolwiek powstały czyli słynną Book of Kells!

Przyjdźcie!

 

Ojciec2 Ojciec2

Jak to jest być mnichem? Spotkanie z bratem Jakubem 4 listopada 2018

0
komentarzy

Kochani!

Na najbliższym Kredensie przekonamy się skąd wzięli się mnisi, jak to jest być mnichem i spędzić całe życie w jednym miejscu, dlaczego mnich to nie to samo co zakonnik i czym różnią się benedyktyni od dominikanów.

Zapraszamy Was bardzo serdecznie na spotkanie z br. Jakubem Bielem, benedyktynem z Tyńca, który odpowie na te i wiele innych pytań. Przybądźcie tłumnie i przynieście coś na szamanie;)

Do zobaczenia w środę o 18:00!

Ojciec2 Ojciec2

Przerwa! Spotkania nie będzie. 30 października 2018

0
komentarzy

Kochani,

ze względu na wszelkiej maści świętowanie, rodzinne wyjazdy te wcześniejsze i późniejsze, w najbliższą środę Kredens się nie odbędzie. Widzimy się za nieco ponad tydzień, 07 listopada. Kto będzie naszym gościem? O tym już niebawem...;)

Ojciec2 Ojciec2

Unde malum? Czyli o tym skąd bierze się ZŁO, z o. Janem Andrzejem Kłoczowskim OP 19 października 2018

0
komentarzy

Kochani kredensiarze i wszyscy przystaniowicze!

Na kolejnym Kredensie czeka nas super ważne i niesamowicie interesujące spotkanie z jednym z najmądrzejszych dominikanów, filozofem, teologiem, myślicielem i duszpasterzem z fantastyczną historią - legendarnym o. Janem Andrzejem Kłoczowskim "Kłoczem".

Ojciec Jan opowie o tym skąd bierze się zło, jak to jest, że Pan Bóg na nie pozwala i jak my mamy sobie z tym problemem radzić, no i oczywiście jeszcze wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. 

O tym już w środę o 18.00 - Tłumnie przybywajcie!!

Ojciec2 Ojciec2

Alegorią w rzeczywistość czyli jak patrzeć by widzieć więcej... 15 października 2018

0
komentarzy

Kochani na najbliższym spotkaniu zajmiemy się alegorią. Alegoria to sposób patrzenia na to co rysuje się przed naszymi oczami w taki sposób, by dokopać się do głębszej treści, niewidocznej w powierzchownym spojrzeniu. Zobaczymy jak robili to Ojcowie Kościoła kiedy interpretowali Pismo Święte i malarze tworzący dzieła sztuki. Zapraszamy!

Ojciec2 Ojciec2

1 2