W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

Kredens biblijny

Kochani!

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa!" Te słowa św. Hieronima właściwie wystarczą za komentarz do naszych środowych kredensów. Czytanie Biblii to jest jedna z najsensowniejszych rzeczy, które możemy robić w Przystani.

Wspólne czytanie Pisma Świętego i rozmawianie o nim to po prostu wspólne odkrywanie Boga. A jest to tym bardziej interesujące, że każdy kto się na spotkaniu pojawia, wnosi swoją niepowtarzalną wrażliwość, doświadczenie, którego nikt inny za niego nie wniesie. Dlatego każdy ma się czym dzielić i nikogo z nas nie można na tym spotkaniu zastąpić kimś innym. Czasami przecież Pan Bóg wybierał to, co najsłabsze, żeby pouczyć tych mocniejszych. Dlatego wybrał Dawida na króla, przemówił przez oślicę Balaama, uratował rodzinę przez Józefa Egipskiego... Nie oczekujemy, że na spotkaniach każdy ma posiadać ogromną wiedzę na temat Biblii. Spotykamy się po to, żeby ją poznawać, a nie przychodzić z gotowymi odpowiedziami.

Zatem jeśli szukasz Boga i masz na tyle odwagi, żeby stawiać pytania i stać się osłem, przez którego przemówi Duch Święty, to jest miejsce dla Ciebie.

Zapraszamy do Przystani w każdą środę o godz. 18:00. Planowany koniec to godz. 19:30, ale jeszcze nie udało nam się skończyć tak wcześnie:)

 

o. Marek Rozpłochowski OP