W dechę Już dość

Zaloguj się, aby opublikować tutaj swoje teksty i rysunki.

Kredens biblijny

Kochani!

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa!" Te słowa św. Hieronima właściwie wystarczą za komentarz do naszych środowych kredensów. Czytanie Biblii to jest jedna z najsensowniejszych rzeczy, które możemy robić w Przystani.

Wspólne czytanie Pisma Świętego i rozmawianie o nim to po prostu wspólne odkrywanie Boga. A jest to tym bardziej interesujące, że każdy kto się na spotkaniu pojawia, wnosi swoją niepowtarzalną wrażliwość, doświadczenie, którego nikt inny za niego nie wniesie. Dlatego każdy ma się czym dzielić i nikogo z nas nie można na tym spotkaniu zastąpić kimś innym. Czasami przecież Pan Bóg wybierał to, co najsłabsze, żeby pouczyć tych mocniejszych. Dlatego wybrał Dawida na króla, przemówił przez oślicę Balaama, uratował rodzinę przez Józefa Egipskiego... Nie oczekujemy, że na...

Pomocne narzędzia

docx
Litania do Najświętszego Imienia Jezus
3 stycznia 2018

docx
Biblia Clerus
12 października 2017

docx
4 sensy Pisma Świętego
6 października 2017

Zrozumienie tego, na jakich poziomach można odczytywać Pismo Święte, może pomóc, gdy czytasz i nic nie rozumiesz. Może po prostu nie wiesz, jakie pytania zadać tekstowi.

docx
METODA VÄSTERAS
6 października 2017

Jedna z wielu metod czytania Biblii. Jeśli masz czasami problem, jak zabrać się za czytanie, to tutaj znajdziesz jedną z możliwych odpowiedzi. Łatwa i bardzo użyteczna.

docx
Struktura Pisma Świętego
6 października 2017

Biblia nie jest ułożona przypadkowo. Jeśli zrozumiesz jej strukturę, będziesz potrafił łatwiej się w niej poruszać i nie będziesz próbował szukać Apokalipsy gdzieś na początku i oczywiste dla Ciebie będzie, że Biblia nie dzieli się na równe połowy: Stary i Nowy Testament.

Ostatnie spotkanie

Po raz ostatni
0
27 maja 2018

Kochani, w tym roku po raz ostatni spotkamy się 30 maja. Do zobaczenia